پیام سپاهان

آخرين مطالب

تقدیر اعضای شورا از خدمت رسانی شهرداری تهران به زوار اربعین شهرداری تهران

تقدیر اعضای شورا از خدمت رسانی شهرداری تهران به زوار اربعین
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اعضای شورای اسلامی شهر تهران همزمان با یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورا از خدمات‌رسانی شهرداری تهران به زائران اربعین تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار شهر ، علیرضا نادعلی در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پیرامون قرارگاه‌های اربعین شهرداری تهران گفت: بنده توفیق داشتم از قرارگاه های شهرداری بازدید به عمل آورم، و در این بازدید رویکردهایی که مدنظر بنده در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی وجود داشت، در اقدامات ستاد اربعین قابل مشاهده بود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه خروجی‌ تصمیمات آسیب شناسی شده از اربعین سال قبل بسیار زود عملیاتی شد، تصریح کرد: ستاد اربعین در طول سال فعال بود و یکی دیگر از خروجی‌های اربعین سال قبل این بود که زیرساخت‌های ثابت در طول مسیر ایجاد شود و در فضاهایی این زیرساخت ها ایجاد شد.
وی با بیان اینکه ستاد اربعین باید با کاهش خطاها و منسجم‌تر شدن همچون سال گذشته فعال بماند، یادآور شد: رویکردی که در بخش نوجوانان، بانوان و خانواده در شهرداری شکل گرفت، بسیار درست بود و در همین راستا شکل گیری موکب زینبیه(س) اتفاق خوبی بود و هر شب 800 تا هزار نفر در این موکب حضور پیدا می‌کردند.
نادعلی با تأکید کرد: مجموعه اقدامات به سمتی رفت که از توان مردمی بیشتر استفاده شود، مردمی کردن حاکمیت نگاه مقام معظم رهبری است و باید در اربعین سال آینده نیز این نگاه تقویت شود. در مرز چزابه و شلمچه ایجاد زیرساخت‌های ثابت به شکل هوشمندانه ارتقاء پیدا کند و تثبیت شود که البته این رویکرد امسال دیده شد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اعلام اینکه امسال از کارگران بومی در مسیر استفاده شد، خاطرنشان کرد: به اعتقاد بنده نسبت به مرزها لازم توجه با اولویت‌ بالاتری صورت بگیرد و خدمات رسانی به زائران به ویژه در زمان بازگشت در مرزها باید تقویت شود.
وی تأکید کرد: شهرداری تهران می‌تواند به عنوان نماینده از توان دستگاه‌های دیگر و اصناف برای ارائه برنامه‌ها و خدمات استفاده کند که امسال بخشی از این هماهنگی و بهره گیری از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی را شاهد بودیم.
نادعلی ادامه داد: 30 میلیارد تومان برای ارائه خدمات در اربعین کافی نیست و بعضاً شهرداری ناچار می‌شود از بخش‌های دیگر بودجه‌ای برای این موضوع در نظر بگیرد؛ لذا در سال آینده باید بودجه واقعی برای اربعین اختصاص داده شود.
وی با تأکید بر اعزام گروه‌های نخبگانی به عراق در حماسه اربعین سال آینده به عنوان یک حماسه تمدن ساز، گفت: شهرداران دائماً بین مرزها و تهران در رفت و آمد بودند و به مناطق خود و ارائه خدمات در تهران توجه داشتند.
در ادامه حجت‌الاسلام سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری پیرامون اقدامات مدیریت شهری در اربعین امسال ضمن تقدیر از شهردار تهران، معاونت اجتماعی و فرهنگی و همچنین مدیران دولت به ویژه رئیس جمهور برای برگزاری حماسه اربعین، اظهار کرد: ما از 9 قرارگاه و موکب در طول مسیر بازدید کردیم و این سفر با همین هدف برگزار شد. نیروهای خدوم شهرداری در این هوای گرم خدمت رسانی کردند که قابل تقدیر است.
وی ضمن تقدیر از شهرداری منطقه 13 برای برگزاری موکب تخصصی کودک و نوجوان، یادآور شد: ایجاد یک شهربازی کامل در طول مسیر از سوی شهرداری مناطق اقدام خوبی بود و ضرورت دارد خیرین و نیروهای فعال از سایر شهرها وارد عمل شوند و خاطره خوبی برای کودکان و نوجوانانی که در سفر حضور دارند، بسازند و نوعی نشاط معنوی برای آنها رقم بخورد.
آقامیری با بیان اینکه موکب زینبیون نیز با وجود مشکلات موجود خدمات خوبی به بانوان ارائه داد، تصریح کرد: امیدواریم ستاد اربعین جلسات خود را طول سال برگزار کند و بسیج نیروهای مردمی و داوطلب نیز دنبال شود؛ چرا که شهرداری تهران ظرفیت استفاده از این نیروها را دارد.
وی با تأکید بر اینکه سامانه اطلاع رسانی به زائران در خصوص مواکب و قرارگاه های مستقر در عراق از سوی شهرداری ضروری است، خاطرنشان کرد: سازمان فاوا یا بخش‌های دیگر شهرداری باید این اقدام را انجام دهند.
سوده نجفی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه برنامه های فرهنگی در پایتخت پیش از اربعین آغاز شد، تأکید کرد: نقش بانوان باید پررنگ دیده می‌شد که در همین راستا موکب زینبیون شکل گرفت و مدیریت آن به یک بانو سپرده شد.
وی ادامه داد: بسیاری از نقاط ضعف در اربعین امسال برطرف شده بود، در عمود 707 موکب علی بن موسی الرضا(ع) مستقر شده بود که به کودکان و نوجوانان خدمات رسانی می‌کرد. موکب شهر سالم نیز در عمود 707 مستقر شده بود و بیش از 39 هزار نفر به این موکب مراجعه کرده بودند و بیش از 40 هزار خدمت به زائران ارائه شد.
نجفی با بیان اینکه امیدواریم خدمات رسانی تجمیع شود و شاهد موازی کاری نباشیم، تصریح کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری خدمات خوبی داشت که قابل تقدیر است و از سویی دیگر در مرزها نیز خدمات مناسبی ارائه شد و 2 تن از معاونان منطقه 22 متأسفانه در این مسیر دچار سانحه شدند.
وی افزود: بودجه ای که در شورا برای اربعین مصوب می کنیم بسیار ناچیز است و امیدواریم بتوانیم بودجه بیشتری در سال آینده تصویب کنیم؛ هرچند وظیفه شهرداری تهران نیست اما باید در این حماسه تمدن ساز وارد عمل شد و از توان خیرین نیز در این حوزه استفاده کرد.
نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری حماسه اربعین، تأکید کرد: بر اساس گزارش معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری، مناطق در امور دخیل شدند و با توجه به تقسیم کار، خدمات رسانی بهتری را شاهد بودیم.
وی با اشاره به اسکان ثابت در مرزها در اربعین امسال، یادآور شد: سازه‌های مناسبی برای اسکان زائران شکل گرفته بود و از سویی دیگر نیروهای داوطلب با فراخوان انجام شده، در این دوره مورد استفاده قرار گرفتند که اتفاق خوبی بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با بیان اینکه تبلیغات در مرزها در خصوص جمع آوری پسماند و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای نیز اقدام مثبتی بود که امسال شاهد بودیم، گفت: نذر آب در مسیر اتفاق خوبی بود و در کنار آن راه اندازی غرفه‌های فرهنگی، غرفه‌های مادر و کودک و سایر موکب‌های تخصصی از جمله اقداماتی بود که قابل تقدیر است.
سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا نیز با بیان اینکه اقدامات حوزه خدمات شهری یکی از اتفاقات خوب در اربعین امسال بود، تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان و نظافت و حمل و نقل نیز خدمات خوبی توسط بخش های مختلف ارائه شد که جای تقدیر دارد.
وی با تأکید بر اینکه میزان بهره برداری از فضای فرهنگی و معنوی باید افزایش یابد، یادآور شد: اقدامات پیش بینی شده برای امسال مثبت بود و اینکه این اقدامات را در کنار راهپیمایی اربعین ببینیم، اتفاق خوبی بود.
علوی تأکید کرد: اصلی ترین بار را در اربعین نیروهای مردمی برداشتند اما هرسال فشار بر موکب‌داران و هماهنگی‌ها برای انتقال تجهیزات و امکانات بیشتر می‌شود و انتظار می‌رود که تدابیری در این خصوص اندیشیده شود تا فشار بر موکب داران کاهش یابد.
همچنین مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه خدمات رسانی در حوزه کمی و کیفی با ارتقاء روبه رو بود، گفت: راهپیمایی اربعین یک ظرفیت بزرگ جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی برای گروه هدف کارکنان شهرداری تهران است؛ زمانی باید از گروه‌های جهادی استفاده شود که از تمام توان نیروهای داوطلبی شهرداری استفاده کنیم و اگر ظرفیت کم بود، به سمت گروه های جهادی برویم.
احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران نیز تاکید کرد: بسیاری از نیروهای شهرداری تمایل به حضور جهادی در حماسه اربعین دارند و حضور گروه های جهادی نباید مانع حضور نیروهای داوطلب شهرداری تهران شود.
وی افزود: زیرساخت های خوبی از سوی شهرداری در اربعین امسال شکل گرفته بود که نیاز به تثبیت برای سالهای آینده باشد.
صادقی با اشاره به خدمات رسانی شهرداری به جاماندگان اربعین نیز گفت: خدمات رسانی به شهروندان حاضر در راهپیمایی جاماندگان قابل تقدیر است و جا دارد که گزارش مجزایی در این خصوص ارائه شود.
در ادامه پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: نقش آفرین بزرگ در حماسه اربعین مردم عراق هستند و در کنار ایرانی‌ها خدمات رسانی 24 ساعته به زائران داشتند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamesepahan.ir/Fa/News/775105/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بارش‌ها از 24 خرداد در شمال غرب کشور تشدید می‌شود

تشدید بارش‌ها از 24 خرداد در شمال غرب کشور

تریلری از گیم‌پلی بازی Mecha Break منتشر شد

طرفداران خواستار تخریب‌پذیری بیشتری در GTA 6 هستند

مدیرکل بنیاد کرمانشاه: بنیاد کرمانشاه 2600 تاریخ شفاهی را ثبت کرده است

مسئول هماهنگی ستادهای مردمی قالیباف در استان اصفهان منصوب شد

تسلیت نماینده مدیران رسانه‌ها به مدیر مسئول «عصر اصفهان»

آمار کاربران iOS 17 تا پیش از WWDC 2024 منتشر شد

قیمت گلکسی زد فولد 6 فاش شد

تریلر Enotria: The Last Song را تماشا کنید

خاندوزی: اقتصاد ایران از وضعیت اضطرار خارج شده است

داستانک/ سزای کسی که با خر طرف بشه

پای کدفروشان موبایل به پرونده پولشویی باز می‌شود؟

ایربادهای جدید جبرا معرفی شدند؛ اولین در جهان با کیس هوشمند مجهز به بلوتوث LE

اتحادیه اروپا فلج شد

پیش بینی قیمت طلا و سکه 24 خرداد 1403/ طلای جهانی بازار ایران را صعودی می‌کند؟

ائمه جمعه و جماعات اصفهان خواستار ائتلاف نامزدهای «جبهه انقلاب» شدند

2 سوداگر میراث فرهنگی در اصفهان دستگیر شدند

شاعرانه/ پیمبرِ تواَم ای عشق! بی عبا و کتاب

افزایش 100 برابری سرعت CPU‌ با یک فناوری جدید

نحوه دریافت اینترنت رایگان هدیه دولت

هشدار به هواداران سیاه

کودک به شدت زخمی شده فلسطینی که به دنیا بازگشت

هم میهن مطرح کرد: اصلاح‌طلبی صادقانه

یورش خونین اسرائیل به کرانه باختری با نیروهای ویژه و بالگردهای آپاچی

سرنوشت همکاری‌های ایران و روسیه چه می‌شود؟

دیدار فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با فرمانده سپاه خوزستان

حقابه تالاب «گاوخونی» روی کاغذ مانده است

قند است یا دهانت؟

شیائومی 14 Civi معرفی شد؛ نمایشگر بدون حاشیه و دوربین سلفی دوگانه

تیم شهردار در ستاد

یک اقتصاددان: دولت اصلاحات بهترین دولت پس از جنگ بود

دبیرکل حزب موتلفه: اصلاح‌طلبان ایده ندارند

دیدار فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با فرمانده سپاه خوزستان

«حافظه شهر» سرمایه فرهنگی آن است/ آینده را می‌توان با موزه شکل داد

توسعه و پیشرفت با مشارکت مردم معنا پیدا می‌کند

پیام تبریک رئیس شورای شهر اصفهان به رئیس مجلس قانون‌گذاری سن پترزبورگ برای روز ملی روسیه

نیاز 5 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و بهسازی 50 مدرسه در کاشان

احداث 30 هزار کلاس درس در دولت شهید جمهور

رئیس جمهور شهید مرد روزهای سخت و کارهای پیچیده بود

اجلاسیه392 زن شهیده اهل سُنّتِ آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

حذفیات حاشیه‌ساز کتابخانه ملی چیست؟

وقتی وزیر پزشکیان داشت در بم دیوار می‌چید!

جنگ روانی

برپایی نمایشگاه‌ عفاف و حجاب در اصفهان/2 مجوز در هفته برای مشاغل خانگی صادر می شود

قوی بودن داره ما رو میکشه!

کوالکام: تعدادی از لپ‌تاپ‌های اسنپدراگون، مودم 5G هم خواهند داشت

دست‌اندازهای احیای روابط ایران و بحرین

دستپخت سیستم بیمار اقتصاد ایران را می‌بینید؟

ادعای وزیر کار: نرخ بیکاری تک رقمی شد