پیام سپاهان

آخرين مطالب

تقدیر اعضای شورا از خدمت رسانی شهرداری تهران به زوار اربعین شهرداری تهران

تقدیر اعضای شورا از خدمت رسانی شهرداری تهران به زوار اربعین
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اعضای شورای اسلامی شهر تهران همزمان با یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورا از خدمات‌رسانی شهرداری تهران به زائران اربعین تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار شهر ، علیرضا نادعلی در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پیرامون قرارگاه‌های اربعین شهرداری تهران گفت: بنده توفیق داشتم از قرارگاه های شهرداری بازدید به عمل آورم، و در این بازدید رویکردهایی که مدنظر بنده در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی وجود داشت، در اقدامات ستاد اربعین قابل مشاهده بود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه خروجی‌ تصمیمات آسیب شناسی شده از اربعین سال قبل بسیار زود عملیاتی شد، تصریح کرد: ستاد اربعین در طول سال فعال بود و یکی دیگر از خروجی‌های اربعین سال قبل این بود که زیرساخت‌های ثابت در طول مسیر ایجاد شود و در فضاهایی این زیرساخت ها ایجاد شد.
وی با بیان اینکه ستاد اربعین باید با کاهش خطاها و منسجم‌تر شدن همچون سال گذشته فعال بماند، یادآور شد: رویکردی که در بخش نوجوانان، بانوان و خانواده در شهرداری شکل گرفت، بسیار درست بود و در همین راستا شکل گیری موکب زینبیه(س) اتفاق خوبی بود و هر شب 800 تا هزار نفر در این موکب حضور پیدا می‌کردند.
نادعلی با تأکید کرد: مجموعه اقدامات به سمتی رفت که از توان مردمی بیشتر استفاده شود، مردمی کردن حاکمیت نگاه مقام معظم رهبری است و باید در اربعین سال آینده نیز این نگاه تقویت شود. در مرز چزابه و شلمچه ایجاد زیرساخت‌های ثابت به شکل هوشمندانه ارتقاء پیدا کند و تثبیت شود که البته این رویکرد امسال دیده شد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اعلام اینکه امسال از کارگران بومی در مسیر استفاده شد، خاطرنشان کرد: به اعتقاد بنده نسبت به مرزها لازم توجه با اولویت‌ بالاتری صورت بگیرد و خدمات رسانی به زائران به ویژه در زمان بازگشت در مرزها باید تقویت شود.
وی تأکید کرد: شهرداری تهران می‌تواند به عنوان نماینده از توان دستگاه‌های دیگر و اصناف برای ارائه برنامه‌ها و خدمات استفاده کند که امسال بخشی از این هماهنگی و بهره گیری از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی را شاهد بودیم.
نادعلی ادامه داد: 30 میلیارد تومان برای ارائه خدمات در اربعین کافی نیست و بعضاً شهرداری ناچار می‌شود از بخش‌های دیگر بودجه‌ای برای این موضوع در نظر بگیرد؛ لذا در سال آینده باید بودجه واقعی برای اربعین اختصاص داده شود.
وی با تأکید بر اعزام گروه‌های نخبگانی به عراق در حماسه اربعین سال آینده به عنوان یک حماسه تمدن ساز، گفت: شهرداران دائماً بین مرزها و تهران در رفت و آمد بودند و به مناطق خود و ارائه خدمات در تهران توجه داشتند.
در ادامه حجت‌الاسلام سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری پیرامون اقدامات مدیریت شهری در اربعین امسال ضمن تقدیر از شهردار تهران، معاونت اجتماعی و فرهنگی و همچنین مدیران دولت به ویژه رئیس جمهور برای برگزاری حماسه اربعین، اظهار کرد: ما از 9 قرارگاه و موکب در طول مسیر بازدید کردیم و این سفر با همین هدف برگزار شد. نیروهای خدوم شهرداری در این هوای گرم خدمت رسانی کردند که قابل تقدیر است.
وی ضمن تقدیر از شهرداری منطقه 13 برای برگزاری موکب تخصصی کودک و نوجوان، یادآور شد: ایجاد یک شهربازی کامل در طول مسیر از سوی شهرداری مناطق اقدام خوبی بود و ضرورت دارد خیرین و نیروهای فعال از سایر شهرها وارد عمل شوند و خاطره خوبی برای کودکان و نوجوانانی که در سفر حضور دارند، بسازند و نوعی نشاط معنوی برای آنها رقم بخورد.
آقامیری با بیان اینکه موکب زینبیون نیز با وجود مشکلات موجود خدمات خوبی به بانوان ارائه داد، تصریح کرد: امیدواریم ستاد اربعین جلسات خود را طول سال برگزار کند و بسیج نیروهای مردمی و داوطلب نیز دنبال شود؛ چرا که شهرداری تهران ظرفیت استفاده از این نیروها را دارد.
وی با تأکید بر اینکه سامانه اطلاع رسانی به زائران در خصوص مواکب و قرارگاه های مستقر در عراق از سوی شهرداری ضروری است، خاطرنشان کرد: سازمان فاوا یا بخش‌های دیگر شهرداری باید این اقدام را انجام دهند.
سوده نجفی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه برنامه های فرهنگی در پایتخت پیش از اربعین آغاز شد، تأکید کرد: نقش بانوان باید پررنگ دیده می‌شد که در همین راستا موکب زینبیون شکل گرفت و مدیریت آن به یک بانو سپرده شد.
وی ادامه داد: بسیاری از نقاط ضعف در اربعین امسال برطرف شده بود، در عمود 707 موکب علی بن موسی الرضا(ع) مستقر شده بود که به کودکان و نوجوانان خدمات رسانی می‌کرد. موکب شهر سالم نیز در عمود 707 مستقر شده بود و بیش از 39 هزار نفر به این موکب مراجعه کرده بودند و بیش از 40 هزار خدمت به زائران ارائه شد.
نجفی با بیان اینکه امیدواریم خدمات رسانی تجمیع شود و شاهد موازی کاری نباشیم، تصریح کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری خدمات خوبی داشت که قابل تقدیر است و از سویی دیگر در مرزها نیز خدمات مناسبی ارائه شد و 2 تن از معاونان منطقه 22 متأسفانه در این مسیر دچار سانحه شدند.
وی افزود: بودجه ای که در شورا برای اربعین مصوب می کنیم بسیار ناچیز است و امیدواریم بتوانیم بودجه بیشتری در سال آینده تصویب کنیم؛ هرچند وظیفه شهرداری تهران نیست اما باید در این حماسه تمدن ساز وارد عمل شد و از توان خیرین نیز در این حوزه استفاده کرد.
نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری حماسه اربعین، تأکید کرد: بر اساس گزارش معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری، مناطق در امور دخیل شدند و با توجه به تقسیم کار، خدمات رسانی بهتری را شاهد بودیم.
وی با اشاره به اسکان ثابت در مرزها در اربعین امسال، یادآور شد: سازه‌های مناسبی برای اسکان زائران شکل گرفته بود و از سویی دیگر نیروهای داوطلب با فراخوان انجام شده، در این دوره مورد استفاده قرار گرفتند که اتفاق خوبی بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با بیان اینکه تبلیغات در مرزها در خصوص جمع آوری پسماند و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای نیز اقدام مثبتی بود که امسال شاهد بودیم، گفت: نذر آب در مسیر اتفاق خوبی بود و در کنار آن راه اندازی غرفه‌های فرهنگی، غرفه‌های مادر و کودک و سایر موکب‌های تخصصی از جمله اقداماتی بود که قابل تقدیر است.
سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا نیز با بیان اینکه اقدامات حوزه خدمات شهری یکی از اتفاقات خوب در اربعین امسال بود، تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان و نظافت و حمل و نقل نیز خدمات خوبی توسط بخش های مختلف ارائه شد که جای تقدیر دارد.
وی با تأکید بر اینکه میزان بهره برداری از فضای فرهنگی و معنوی باید افزایش یابد، یادآور شد: اقدامات پیش بینی شده برای امسال مثبت بود و اینکه این اقدامات را در کنار راهپیمایی اربعین ببینیم، اتفاق خوبی بود.
علوی تأکید کرد: اصلی ترین بار را در اربعین نیروهای مردمی برداشتند اما هرسال فشار بر موکب‌داران و هماهنگی‌ها برای انتقال تجهیزات و امکانات بیشتر می‌شود و انتظار می‌رود که تدابیری در این خصوص اندیشیده شود تا فشار بر موکب داران کاهش یابد.
همچنین مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه خدمات رسانی در حوزه کمی و کیفی با ارتقاء روبه رو بود، گفت: راهپیمایی اربعین یک ظرفیت بزرگ جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی برای گروه هدف کارکنان شهرداری تهران است؛ زمانی باید از گروه‌های جهادی استفاده شود که از تمام توان نیروهای داوطلبی شهرداری استفاده کنیم و اگر ظرفیت کم بود، به سمت گروه های جهادی برویم.
احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران نیز تاکید کرد: بسیاری از نیروهای شهرداری تمایل به حضور جهادی در حماسه اربعین دارند و حضور گروه های جهادی نباید مانع حضور نیروهای داوطلب شهرداری تهران شود.
وی افزود: زیرساخت های خوبی از سوی شهرداری در اربعین امسال شکل گرفته بود که نیاز به تثبیت برای سالهای آینده باشد.
صادقی با اشاره به خدمات رسانی شهرداری به جاماندگان اربعین نیز گفت: خدمات رسانی به شهروندان حاضر در راهپیمایی جاماندگان قابل تقدیر است و جا دارد که گزارش مجزایی در این خصوص ارائه شود.
در ادامه پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: نقش آفرین بزرگ در حماسه اربعین مردم عراق هستند و در کنار ایرانی‌ها خدمات رسانی 24 ساعته به زائران داشتند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamesepahan.ir/Fa/News/775105/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اصفهان از دستاورد‌های جایزه مصطفی (ص) استفاده کند

سکه هنوز 5 میلیون تومان حباب دارد

اپل پنسل 3 با قابلیت تعویض نوک قلم ارائه می‌شود

این خطرناک‌ترین خنک‌‌کننده پردازنده در دنیا است!

ایروان سرگردان و در محاصره دشمنان

همایش طلایه داران و منادیان وحدت در مهاباد برگزار شد

یادمان اقتصادی جاده ابریشم ایران

هوای اصفهان سالم است/ شاخص یک منطقه بر مدار قرمز آلودگی

انفجار ترقه در خمینی‌شهر 2 فوتی و مصدوم داشت

تیم کودکان ربوکاپ سرای محله والفجر منطقه 6، قهرمان کشوری شد

مرد خنده‌ها!

محاکمه سناتور آمریکایی باب منندز به اتهام فساد

انفجار ترقه در اصفهان یک فوتی و یک مجروح داشت

بصیرت: امیدوارم ناظر مسابقه گزارش عادلانه‌ای بدهد

Alan Wake 2 در Xbox Series S مود پرفورمنس نخواهد داشت

استقبال شرکت‌های فناور از نمایشگاه «فن‌ نما»

نمایشگاه صنعت چاپ و بسته‌بندی در شهرآفتاب افتتاح شد

ویدیوی تبلیغاتی Switch to Pixel ویژگی‌های سری پیکسل 8 را به نمایش می‌گذارد

تمدید مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی تا پایان مهرماه

اصفهان از دستاوردهای جایزه مصطفی استفاده کند/ نصف‌جهان در زمینه‌های مختلف برند است

EA Sports FC 24 دومین عرضه بزرگ سال 2023 در بریتانیا است

مدیریت شهری، یکی از ارکان لاینفک زیست‌بوم فناوری است/ لزوم حرکت روی لبه‌های فناورانه

100 هکتار از نیزارهای تالاب گروس مهاباد سوخت و تعدادی خزنده نیز تلف شد

خدمات ویژه شرکت شهر سالم به بازنشستگان به مناسبت هفته سالمند

پنجمین نشست مدیران آموزش‌های شهروندی در سال جاری

جشن بزرگ ولایت در میدان نبوت تهران

افتتاح نمایشگاه اسوه عملکرد پایگاه مقاومت بسیج در محمدآباد + تصاویر

منتظر تاخیر در سپاهان- الاتحاد نباشید!

فصل دوم برنامه‌ریزی در تحقق درآمدی منطقه 12 اجرایی شد؛ مقبولیت تحقق درآمد شش‌ماه نخست 1402

واکنش نماینده اصفهان به لغو بازی سپاهان و الاتحاد

عکس‌| تصویر یادگاری الاتحاد در فرودگاه اصفهان

اولین عکس‌های الاتحاد در حال ترک ایران

جشن بزرگ طلایه داران وحدت خلیج فارس

قاب یادگاری الاتحاد در فرودگاه اصفهان / عکس

کاروان الاتحاد عربستان در انتظار ترک ایران در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان / فیلم

آخرین پست الاتحاد: ورود به نقش‌جهان!(عکس)

مسابقات قهرمان شهر2 در رشته های مختلف ورزشی در منطقه 9 ادامه دارد

درباره تولد تا مرگ در صفحه 267 قرآن بخوانید+فیلم، متن و مفاهیم

تصاویر دیوار زرد دورتموند در اصفهان! | زیبایی‌ های استثنایی ورزشگاه نقش جهان که میان حاشیه‌ های جنجالی امشب گم شد

تصادف زنجیره‌ای در آزادراه امیرکبیر 6 مصدوم داشت

تسهیل شرایط در مراکز معاینه فنی پایتخت حول محور«تهران؛ شهرخانواده»

پیگیری موضوعات و چالش‌های اجتماعی منطقه 15 در قرارگاه اجتماعی

بازی/ Driving School Simulator؛ مدرسه رانندگی

تصادف زنجیره‌ای در اصفهان 6 مصدوم داشت

اطلاعیه باشگاه سپاهان در خصوص لغو بازی با الاتحاد

تغییر استراتژی غرب در برابر پهپادهای ایرانی

پیکسل 8 پرو با امتیازات CPU ناامید کننده در Geekbench مشاهده شد

فراخوان سازمان فاوای اصفهان برای جهت مشارکت در چالش پردازش اسناد تصویری

ساکت: درخواست الاتحاد خارج از مسائل ورزشی بود

واکنش نماینده مردم اصفهان در مجلس به لغو بازی تیم‌های سپاهان و الاتحاد/ طرف عربستانی باید پاسخگو باشد