پیام سپاهان
صلاحیت 96 درصد داوطلبان شوراهای روستایی مهاباد تایید شد
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 18:33:41
پیام سپاهان -

پیام سپاهان


سلیمان پاکزاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس 31 نفر از مجموع داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی این شهرستان رد صلاحیت شده‌اند.
وی اضافه کرد: از مجموع 387 نفر از داوطلبان ثبت نام کرده در بخش مرکزی این شهرستان صلاحیت تنها 21 نفر و از مجموع 319 نفر از داوطبان بخش خلیفان نیز صلاحیت 10 نفر تایید نشده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد با بیان اینکه در میان داوطلبان تایید صلاحیت شده سه نفر از بانوان که در بخش مرکزی ثبت نام کرده اند نیز دیده می شود، ادامه داد: داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی مهاباد امسال برای کسب 438 کرسی این نهاد مردمی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
پاکزاد، درباره زمان و نحوه اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده شوراهای روستایی در هیات‌های نظارت شهرستان اضافه کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی و نظارت بخش از امروز، دوشنبه سوم تا 6 خرداد ماه جاری به مدت چهار روز می‌توانند به هیات نظارت شهرستان مربوطه اعتراض کنند.
وی ادامه داد: در مجموع 13 روز زمان رسیدگی و بررسی نهایی به شکایات داوطلبانی که توسط هیات اجرایی و هیات نظارت رد صلاحیت شده اند در نظر گرفته شده است که در نهایت 16 خرداد ماه نظر قطعی و نهایی در خصوص شکایات داوطلبان ردصلاحیت شده به بخشداری ها اعلام می شود.
وی گفت: اسامی نامزدها نیز در تاریخ 19 خردادماه تهیه و انتشار خواهد یافت و از بیستم همین ماه داوطلبان به مدت هفت روز اجازه تبلیغات انتخاباتی دارند.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز 28 خرداد امسال برگزار خواهد شد؛ در مجموع 455 کرسی برای شوراهای اسلامی شهر و روستا در این دوره در مهاباد پیش بینی شده است.
برچسب‌ها انتخابات 1400 مهاباد ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر آذربایجان غربی مشارکت انتخاباتی پروندهٔ خبری انتخابات 1400

http://www.sepahannews.ir/fa/News/277523/صلاحیت-96-درصد-داوطلبان-شوراهای-روستایی-مهاباد-تایید-شد
بستن   چاپ