پیام سپاهان
یک عضو سابق کمسیون بهداشت مجلس:
روند واکسیناسیون قابل قبول است/بخش خصوصی باید زودتر وارد کار می‌شد
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 09:19:59
پیام سپاهان - ایسنا/اصفهان یک عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هم اکنون روند واکسیناسیون در کشور به خوبی پیش می‌رود هر چند که معتقدم واکسیناسیون دیر آغاز شد.

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با ایسنا درباره روند واکسیناسیون در کشور، اظهار کرد: با توجه به شرایط و مشکلاتی که وجود داشت انتظار می‌رفت در حوزه واکسیناسیون سرعت عمل بیشتری را شاهد باشیم، اما روند فعلی واکسیناسیون روبه جلو و قابل قبول است هر چند که معتقدم واکسیناسیون در کشور دیر آغاز شد.
وی افزود: سن بندی افراد برای دریافت واکسن کرونا کار درستی است و مراکزی که برای واکسیناسیون مردم در نظر گرفته شده قابل قبول است. در برخی مراکز البته تجمعاتی شکل گرفت و برای جلوگیری از این مشکل تدابیر لازم اندیشیده نشده بود که به مرور وضعیت بهتر شد و امروز روند واکسیناسیون نسبت به گذشته بهتر شده است.
این عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: اینکه اعلام کرده اند تا دی ماه سال جاری واکسیناسیون تمام گروه های سنی به پایان می رسد در گذشته نیز برای موارد خاصی زمانبندی اعلام می کردند که برخی از این وعده ها محقق نشد. اگر بخواهیم بر اساس حرف‌های گذشته وعده واکسن تمام گروه های سنی تا پایان دی را بسنجیم به این نتیجه می رسیم که شاید این وعده نیز محقق نشود، اما اگر بخواهیم شرایط امروز را در نظر بگیریم روند امیدوار کننده است.
پوربافرانی تصریح کرد: در مقطعی از زمان فرصت سوزی شد که البته نمی خواهیم به دنبال مقصر بگردیم. واکسنی را که سازمان بهداشت جهانی تایید می کند قطعا موثر است، اما اینکه هر واکسن چه میزان تاثیرگذار باشد بحث جدایی است که بدون شک در مبتلا نشدن افراد به کرونا تاثیر دارد.
وی با بیان اینکه به واکسن‌های ایرانی باید اعتماد کنیم، خاطرنشان کرد: ایران در تولید و ساخت واکسن‌های گوناگون نزدیک به یک قرن سابقه دارد و در برخی از حوزه‌ها واکسن هایی تولید می‌کنیم که در کشورهای دیگر نیز استفاده می‌شود. در علم پزشکی، ایران به پیشرفت‌های زیادی رسیده است هرچند که ویروس کرونا پیچیدگی‌های زیادی دارد که واکسن ساختن برای آن را مشکل می‌کند. شرکت‌های داخلی پس از تولید واکسن کرونا بدون شک تایید بین المللی آن را نیز دریافت می کنند.
این عضو سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: اگر زیرساخت لازم برای دخیل کردن بخش خصوصی به منظور واردات واکسن به شرط نظارت اصولی فراهم شود کمک بزرگی به دولت و مردم می شود. واردات واکسن کار ساده‌ای نیست و دولت باید با رعایت تمام جوانب فنی، بخش خصوصی را زودتر وارد کار می کرد. به شرط نظارت اصولی و تشکیل نشدن رانت، هیچ اشکالی ندارد که بخش خصوصی واردات واکسن کرونا را انجام دهد.
انتهای پیام

http://www.sepahannews.ir/fa/News/277356/روند-واکسیناسیون-قابل-قبول-است-بخش-خصوصی-باید-زودتر-وارد-کار-می‌شد
بستن   چاپ