پیام سپاهان
در پایان مجمع فوق‌العاده هیئت کارگری استان اصفهان؛
قاسم ستاری برکنار شد
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 17:46:14
پیام سپاهان - ایسنا/اصفهان مجمع فوق‌العاده هیئت ورزش کارگری استان اصفهان رای به برکناری قاسم ستاری داد.

مجمع فوق‌العاده هیئت‌کارگری استان اصفهان امروز (یکشنبه- 2 خردادماه) با حضور دبیرکل و رئیس حوزه مدیریت فدراسیون ورزش کارگری، رئیس و معاونین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و معاونین وی، اعضا مجمع انتخابات هیئت‌کارگری استان و رسانه ها در تالار اجتماعات اداره کل بهزیستی استان اصفهان برگزار شد.
این مجمع با توجه به درخواست نصف به اضافه یک نفر از اعضای مجمع انتخابات هیئت کارگری استان اصفهان در 11 بهمن ماه سال گذشته و با تایید فدراسیون ورزش کارگری و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار شد.
در این مجمع آقاخان - رئیس هیئت شهرستان فلاورجان و شیخان - نماینده داوران به عنوان مخالفان عملکرد هیئت درخواست صحبت کردند و در مقابل نماینده‌ای به عنوان موافق اعلام آمادگی نکرد.
بعد از صحبت‌های دو نفر مخالف، قاسم ستاری به مدت 10 دقیقه در دفاع از خود در خصوص عملکرد، حضور افراد و انتصاباتی که در هیئت داشته و مسائل مالی از خود دفاع کرد و گفت به دلیل اینکه گزینه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نبودم اینگونه با من برخورد شد.
پیش از برگزاری رای‌گیری مبنی بر ادامه فعالیت رئیس هیئت ورزش کارگری، قاسم ستاری استعفا خود را به رئیس مجمع ارائه داد.
در پایان فرایند رای‌گیری مجمع فوق‌العاده از مجموع 21 رای ماخوذه، قاسم ستاری با کسب 17 رای مخالف و 3 رای موافق و یک رای باطل از سمت خود برکنار شد.
اصفهان پیشرو در ورزش کارگری
مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه برگزاری مجمع فوق العاده حق مسلم اعضا است، گفت: بر اساس ماده 6 قانون انتخاباتی هیئت های ورزشی زمانی که بیش از نصف اعضا درخواست برگزاری مجمع فوق العاده مبنی بر بررسی عملکرد هیئت داشته باشند، رئیس و دبیر مجمع وظیفه دارند این خواسته را اجرایی کنند.
کامران کلانی اظهار کرد: استان اصفهان در عرصه ورزش به ویژه ورزش کارگری پیشرو بوده است و اقداماتی که صورت می‌گیرد همه در جهت هم افزایی و همدلی بین اداره کل ورزش و جوانان، اداره تعاون و هیئت ورزشی کارگری در جهت رشد، ارتقا و ایجاد بستر مناسب برای افتخارآفرینی ورزشکاران است.
1400 سال پرترافیک ورزش کارگری
دبیرکل فدراسیون ورزش کارگری نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های فدراسیون و مسابقات بین‌الملل پیش رو گفت: ورزش کارگری در کشور توانسته جایگاه بسیار خوبی پیدا کند، استان اصفهان یکی از استان‌های مهم برای ما است که با توجه به عملکرد خوبی که در این سال ها داشته همیشه درصدر قرار داشته است. 
مرتضی اسماعیلی افزود: در مردادماه امسال مسابقات جهانی ورزش کارگری را در پیش خواهیم داشت، مهرماه نیز مسابقات موسسات و کمپانی ها برگزار می شود، همچنین مسابقات جهانی فوتبال کارگران برگزار می شود که استان اصفهان در تمامی این اعزام ها سهم بسیار زیادی دارد.
مجمع بر اساس اساسنامه برگزار شد
به گزارش ایسنا، سید محمد طباطبایی در خصوص برگزاری مجمع فوق‌العاده اظهار کرد: مجمع انتخابات هیئت ورزش کارگری در تاریخ 11 بهمن ماه سال 99 برگزار و با رای اعضا قاسم ستاری به عنوان رئیس هیئت انتخاب شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان افزود: بعداز آن با توجه به مراجعه بسیاری از اعضا مجمع که حدود 13 نفر بودند به اداره کل ورزش و جوانان و همچنین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعتراض نسبت به عملکرد و رفتارهای رئیس هیئت خواستار برگزاری مجمع فوق‌العاده شدند که با پیگیری های انجام شده این مساله که بر اساس اساسنامه مجامع انتخاباتی هیئت‌های ورزشی است با تایید فدراسیون ورزش کارگری این مجمع برگزار شد.
وی تاکیدکرد: هیچ‌گونه مسامحه و دوستی خارج از کار با مجامع هیئت‌ها نداشتیم و برخلاف شائبه‌هایی که گفته می‌شود به هیچ عنوان مهندسی در برگزاری مجامع انتخاباتی هیئت‌های ورزشی نداشتیم و مباحثی مطرح می‌شود که در شان و جایگاه اداره ورزش و جوانان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست و با جدیت به دنبال شفاف سازی هستیم.
انتهای پیام

http://www.sepahannews.ir/fa/News/277070/قاسم-ستاری-برکنار-شد
بستن   چاپ