پیام سپاهان
مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب الکترونیک:
شرکت‌های دانش‌بنیان در اسنوا در حال شکل‌گیری هستند
شنبه 1 خرداد 1400 - 13:20:15
پیام سپاهان - ایسنا/اصفهان مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب الکترونیک گفت: مجموعه گروه صنعتی انتخاب طی دو سال گذشته با وجود تحریم ها و مشکلات چهار برابر محصول و 8 برابر قطعات تولید کرده است و شرکت های دانش بنیان در مجموعه اسنوا به سرعت در حال شکل گیری است.

محمدرضا دیانی امروز (شنبه- اول خرداد ماه) در حاشیه مراسم افتتاح مرکز نوآوری اسنوا تک که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد، با بیان اینکه امیدواریم افتتاح امروز در جهت تغییر رویکرد و رشد علمی حرکت کند، اظهار کرد: ما صنعتی ها به رشد علمی کشور نقدهایی داریم، اما امروز به عرصه عمل آمده ایم تا بتوانیم الگویی جهت تلفیق رشد علمی و تجاری سازی صورت گیرد.
وی ابرازامیدواری کرد با تغییر رویکرد دانشگاه نیز در علوم پایه و پرورش نیروهای مستعد، بتوان درک عمیق تری در فضای کسب و کار برای دانشجویان و مراکز علمی داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب الکترونیک با تشکر از همکاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با مجموعه اسنوا، تصریح کرد: مجموعه اسنوا طی پنج سال گذشته تحولاتی داشته که این اتفاقات مربوط به کار و راهی 10 ساله بوده است.
وی افزود: در صنعت لوازم خانگی فعالیت ها معمولا از تحت لیسانس شروع و بعد به سمت مهندسی معکوس و سپس طراحی اصلاحی و طراحی پایه می رود که خوشبختانه اسنوا از تمام این چهار مرحله عبور کرده است و در سطح چهارم طراحی پایه محصولات را خودمان انجام می دهیم.
دیانی با تاکید بر اینکه امروز طراحی تمام پلتفرم محصولات اسنوا از یخچال های ساید تا لباسشویی و حتی تلویزیون، در داخل مجموعه انجام می شود، افزود: ما یک مرحله از بازیگران جهانی که همان بحث نوآوری است، عقب بودیم که با اقدامات جدید، آرندی های پیشران و ... امیدواریم این گام پنجم نیز برداشته شود.
وی تاکید کرد: همواره در دنیا نماد صنایع و صنعتی شدن، بخش لوازم خانگی و کالاهای بادوام است، بنابراین این رشد و تعالی در حوزه لوازم خانگی همه جانبه است و اسنوا این رشد را نه تنها در حوزه صنعتی، بلکه در حوزه های مهندسی مالی، بازاریابی، بورس و مسائل اقتصادی، مسائل نوآورانه انجام می دهد.
مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب الکترونیک ادامه داد: مجموعه گروه صنعتی انتخاب طی دو سال گذشته با وجود تحریم ها و مشکلات چهار برابر محصول و 8 برابر قطعات تولید کرده است و شرکت های دانش بنیان در مجموعه اسنوا به سرعت در حال شکل گیری است.
وی گفت: امیدواریم با حمایت دولت و مراکز تحقیقاتی بستری فراهم شود و منابع و بودجه ها در مسیری قرار گیرد که خروجی ها در صنعت خود را نشان دهد.
به اعتقاد دیانی، اگر شرکت های دانش بنیان کوچک را به لوکوموتیو و پیشران های بزرگ متصل نکنیم، بودجه ها و منابع به هدر می رود.
انتهای پیام

http://www.sepahannews.ir/fa/News/276603/شرکت‌های-دانش‌بنیان-در-اسنوا-در-حال-شکل‌گیری-هستند
بستن   چاپ