پیام سپاهان

آخرين مطالب

تعیین کف وسقف حقوق کارمندان و بازنشستگان

افزایش دوباره کف حقوق 1401 اقتصادي

افزایش دوباره کف حقوق 1401
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - مقرر شد تا کف حقوق کارکنان 5میلیون و 600هزارتومان شود. دولت در لایحه بودجه 1401 پیش‌بینی کرده بود حقوق کارکنان حداقل 4میلیون و 500هزار تومان شود.

کمیسیون تلفیق، حداقل میزان حقوق کارمندان و بازنشستگان را تعیین کرد. مقررشد تا کف حقوق کارکنان 5میلیون و 600هزارتومان شود. دولت درلایحه بودجه 1401 پیش‌بینی کرده بود حقوق کارکنان حداقل 4میلیون و 500هزار تومان شود. بنا به‌ مصوبه کمیسیون تلفیق، حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمام دستگاه‌های اجرایی ‌و نیروهای مسلح، کارکنان‌کشوری و لشکری، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و قضات به‌طور متوسط تا 10 درصد افزایش می‌یابد.
با رأی مثبت اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401، کف و سقف حقوق پرداختی بازنشستگان و کارکنان دولت مشخص شد. بنا به مصوبه این کمیسیون و با استناد به اظهارات رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 کف حقوق، دست کم 24 درصد افزایش خواهد یافت. کف‌حقوق کارکنان دولت 5میلیون‌و600هزار تومان و سقف حقوق‌آنها نیز هفت برابر حداقل حقوق پرداختی، تعیین شد.
کمیسیون تلفیق مجلس، دیروز به صورت سه‌شیفته بخش هزینه‌ای بودجه را بررسی کرد. در شیفت سوم و شبانه جلسه این کمیسیون قالیباف، ‌‌رئیس مجلس نیز حضور داشت. با استناد به سخنان زارع و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دولت در لایحه بودجه سال آتی پیشنهاد کرده بود تا کف حقوق کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی 4 میلیون و 500 هزار تومان باشد اما کمیسیون تلفیق‌‌، رقم پیشنهادی دولت را افزایش داد و به 5 میلیون و 600 هزار تومان رساند.
کف حقوق بازنشستگان 5 میلیون تومان
همچنین کمیسیون تلفیق، مصوب کرد تا حداقل حقوق بازنشستگان نیز در سال آینده 5 میلیون تومان شود. از سوی دیگر به گفته زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق مقرر شد حقوق پرداختی به کارکنانی که بیش از 5 میلیون و 600 هزار تومان دریافت ‌‌ می‌کنند، «حداقل» 10 درصد افزایش پیدا کند.
حذف خانوارهای پردرآمد
بنا به اطلاعات موجود از کمیسیون تلفیق بودجه سال آتی، تا سه ماه پس از ابلاغ مصوبه اخیر این کمیسیون درباره دهک‌بندی جدید خانوارهای ایرانی، خانوارها‌ی پردرآمد از فهرست پایگاه اطلاعات ایرانیان حذف خواهند شد و فهرست جدید کلیه خانوارها برا‌ی دریافت یارانه معیشتی و نقدی اعلام خواهد شد. با استناد به این قانون؛ وزارت تعاون، ‌‌کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها موظف شدند حداکثر ظرف 3 ماه پس از ابلاغ قانون بودجه، زیر‌ساخت‌های محتوایی حذف خانوار‌های پردرآمد را تجهیز و تامین کنند.
تبدیل ذخایر ارزی به نرخ ETS
یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق روز‌های پیشین اعطای مجوز تبدیل درآمد‌ها‌ی ارزی به ریال توسط کلیه بانک‌های عامل بود. دولت در لایحه پیش‌بینی کرده بود تا این مجوز فقط به بانک ملی داده شود اما مجلس این مجوز را به تمام بانک‌ها داد. تا پیش از این بانک مرکزی مسوول تبدیل درآمد ارزی به ریال بود.بنا به اطلاعات موجود، منابع ارزی مندرج در تبصره 14 بودجه سال آینده باید بلافاصله توسط شرکت‌های تابع وزارت نفت به حساب ارزی افتتاح شده توسط خزانه‌داری کل کشور نزد بانک مرکزی واریز، سپس در سامانه ETS ثبت و به حساب ریالی سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز شود.
افزایش 77 همتی بودجه یارانه‌ها
همچنین کمیسیون تلفیق با افزایش 77 همتی (هزار میلیارد تومان) منابع هدفمندی یارانه‌ها که در تبصره 14 لایحه بودجه سال آتی از سوی دولت پیش‌بینی شده بود منابع مالی را برای اجرا‌ی هدفمندی یارانه‌ها افزایش داد با استناد به اطلاعات موجود، مبلغ 470 همت برا‌ی اجرای تبصره 14 پیش‌بینی شده بود که کمیسیون تلفیق این رقم را به 547 همت افزایش دادبنا به مصوبه کمیسیون تلفیق، جزئیات منابع هدفمندی یارانه‌ها نیز تغییر کرد.به گفته زارع، 75 هزار و 400 میلیارد تومان از درآمد حاصل از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی به یارانه‌دهی اختصاص می‌یابد، همچنین سایر منابع یارانه‌ها نیز شامل دریافت 207 هزار میلیارد تومان از محل صادرات فرآورده‌های نفتی و دریافت 84 هزار و 700 میلیارد تومان ا‌ز محل فروش داخلی گاز طبیعی است. با استناد به اطلاعات موجود از تبصره 14 لایحه بودجه که در کمیسیون تلفیق مصوب شد مبلغ 7 هزار میلیارد تومان ا‌ز محل صادرات LPG و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای تامین یارانه‌ها در نظر گرفته شده است.همچنین 26 هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی و صادرات اتان، LPG، گوگرد و 26 هزار میلیارد تومان نیز از محل آورده شرکت ملی گاز برا‌ی یارانه‌ها تخصیص داده شد. از سوی دیگر مصوب شد تا 94 هزار و 400 میلیارد تومان منابع حاصل از اصلاح نرخ گاز سوخت پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و صنایع پایین‌دستی مجتمع‌های احیای فولاد و مصارف مربوط به آب، برق، اکسیژن، معوقات و مازاد درآمد آنها تا 52 هزار و 500 میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه‌ها تخصیص یابد. زارع تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی از طریق شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت بازآفرینی شهری ایران مجاز شد تا سقف 23 هزار میلیارد تومان از محل منابع داخلی یا تهاتر اراضی و املاک متعلق به شرکت‌های فوق را به قیمت کارشناسی یا فروش از طریق مزایده مشروط به حذف کاربری از طریق صندوق ملی مسکن برای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر هزینه کند.
مصوبه کمیسیون تلفیق
حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات به‌طور متوسط به میزان ده درصد (10درصد) به شرح زیر به گونه‌ای افزایش می‌یابد تا طبقات پایین‌تر از درصد افزایش بیشتری برخوردار شوند.
در حکم کارگزینی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر مذکور، مبلغ پنج میلیون و سیصد و سی و هشت هزار (5.338.000) ریال معادل 1700 امتیاز برای مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری یا معادل این امتیاز برای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت و مشمولین مقررات خاص، در سطری جداگانه با عنوان افزایش حقوق سال 1401 درج می‌شود که مشمول کسور بازنشستگی است و در محاسبه هیچ کدام از امتیازات مربوط به حقوق و مزایای مستمر و فوق‌العاده‌ها و نظایر آن قابل محاسبه نیست.
علاوه بر مبلغ مذکور، ضریب حقوق به میزان (3درصد) افزایش می‌یابد. پس از اعمال افزایشات موضوع بند 1-1 مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد نباید از 56 میلیون ریال کمتر باشد. تفاوت تطبیق موضوع ماده (78) قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق، بدون تغییر باقی می‌ماند.

لینک کوتاه:
https://www.payamesepahan.ir/Fa/News/351820/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

چند پلان از نمایشگاه کتاب

بدنه نشر به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد

«پس از خورشید» بازنشر شد

فراخوان مسابقه ادبی «صادق هدایت»

در ستایش امکان

معرفی 4 بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات

بررسی گوشی شیائومی 12

خداحافظی با گوشی‌های آمریکایی؛ درهای بازار موبایل ایران به روی آیفون بسته شد؟!

واتس‌اپ قصد خداحافظی با کدام نسخه‌های iOS را دارد؟

پای یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های جنگ ستارگان به بازی فورتنایت باز می‌شود

لطفا این لپ‌تاپ‌ها را نخرید!

با اولین گوشی گیمینگ با پردازنده Snapdragon 8+ Gen 1 آشنا شوید

عرضه‌ی بازی Test Drive Unlimited Solar Crown عقب افتاد

سرمقاله رسالت/ چند پیشنهاد در باب پیوست رسانه‌ای جراحی اقتصادی

سرمقاله ایران/ تئاتر یا مکانی برای ضیافت؟

سرمقاله سیاست روز/ گزارشگر واقعی

دولت اصلاحات روایت هفتم

روسیه بازار نفت ایران را می‌گیرد

«کاپیتان» و چک سفید امضا

چالش‌ها و موانع احداث تونل در زیر آب‌های خلیج فارس

همه مددجویان مشمول دریافت یارانه می‌شوند

اصفهان میزبان روز جهانی تکواندو خواهد بود

تخصیص برق رایگان به چاه‌های آب کشاورزی کاشان در فصل تابستان

درخشش کودک اصفهانی در مسابقه بین‌المللی لوئی فرانسوا

برگزاری میز خدمت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان با محوریت مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: موضوع " تولید و اشتغال" خرمشهر دوران ماست که نیاز به تلاش جهادی دارد

بازدید مهدی کشاورز ازاپراتور تلفن همراه منطقه آزاد"تله کیش"

دمای هوا افزایش می یابد/ اصفهان گرمترین شهر استان

جزئیات بازگشایی داربست‌های مسجد امام (ره) اصفهان

احتمال آغاز به کار درگاه واحد صدور مجوزهای شهرداری در نیمه دوم امسال

معرفی نمایندگان شورا در کمیته نظارت بر سفرهای خارجی در جلسه آینده

توسعه همکاری‌های فناورانه و به‌کارگیری متخصصین و مشاورین خبره در متروی تهران

برگزاری کنگره سرداران و 300 شهید محله وصفنارد در منطقه 17

ارزش افزوده اداره مالیات به شهرداری اصفهان پرداخت نشده است

یک فوریت اصلاحیه مصوبه تأمین منابع مورد نظر تاسیسات شبکه آب و فاضلاب رای آورد

ضرورت ایجاد مراکز ثابت خون‌گیری در تمام مناطق شهرداری تهران

بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص معرفی هفت نفر از کارکنان جهت انتصاب به عنوان قائم‌مقام ذی‌حساب

بازدید اصحاب رسانه از مرکز یاورشهر

از ابتدای امسال 14 مجموعه ورزشی بروزرسانی و تجهیز شده است

واگذاری 5 هزار و 300 متر مربع زمین به آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه در منطقه 22

افزایش 20 تا 50 درصدی آمار جابجایی مسافران مترو در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب

ورزش گران نمی‌شود

تصویب الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه ایجاد درگاه واحد صدور مجوزهای شهرداری

از دغدغه شهردار در خصوص مساله جوانی جمعیت تقدیر می‌کنم

پیکر 3 شهید مفقودالاثر اصفهانی شناسایی شد

تقدیر عضو شورا از شهرداری برای افزایش حقوق کارکنان

مهلت پرداخت عوارض ساختمانی تا پایان خرداد تمدید شد

توسعه صنعت گردشگری در اصفهان مستلزم احداث موزه استاندارد است

توصیه‌های بهداشتی برای کاهش اثرات آلودگی هوا

برای خاطر یوز؛ برای آنکه حسرت‌ قلب‌مان نشود!