پیام سپاهان

آخرين مطالب

لزوم همکاری شهرداری و ستاد عتبات عالیات برای بازسازی حرم اهل بیت (ع) اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان درباره لزوم بازسازی حرم اهل بیت (ع)، گفت: زمان و عمر بسیار سریع می‌گذرد و اگر از قدرت و جایگاه خود برای خدمت به مردم و کسب رضایت اهل بیت (ع) استفاده نکنیم، قافیه را در دنیا باخته‌ایم.
به گزارش خبرنگار ایمنا، جعفری عسگری امروز _سه‌شنبه چهارم بهمن ماه_ در نشست هم‌اندیشی مسئولان امور ارتباطات مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان و دفاتر ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر اصفهان، اظهار کرد: یکی از پاداش‌های خدمت در راه خدا و گام برداشتن در راه اهل بیت (ع)، بهشت است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با بیان اینکه شهدا تجارت و معامله خوبی با خداوند کردند، معامله‌ای که سراسر سود بوده است و هیچ خسارتی در آن دیده نمی‌شود، ادامه داد: اگر از قدرت و جایگاه خود برای خدمت به مردم و کسب رضایت اهل بیت استفاده نکنیم، قافیه را در دنیا باخته‌ایم.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به اینکه فرصت‌های خدمت تکرار شدنی نیست و نباید تنها برای کسب رزومه کاری و ترقی دنیایی از آن بهره برد، خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی به معنای حقیقی به سیره و سبک اهل بیت اقتدا نکرده‌ایم و به کار فرهنگی عمیق در این راستا نپرداخته‌ایم، در بیشتر اقدامات طی چهار دهه گذشته به صورت هیجانی پرداخته شده است و از کار عمیق و تأثیرگذار فرهنگی غافل شده‌ایم.
وی گفت: سر منشأ تمام خطاها حب به دنیا و دنیا پرستی است، اگر امروز شاهد تخریب شخصیت‌ها، غفلت‌ها و اشتباهاتی از سوی جریانات و افراد هستیم، همگی متأثر از حب به دنیا بوده است.
جعفری تصزیح کرد: در این جلسه هم‌اندیشی دو نسل مقابل هم قرار گرفتند، نسلی که جامانده از کاروان شهدا هستند و امروز در ستاد عتبات عالیات خدمت صادقانه دارند و نسلی که در مسیر شهدا گام برداشته‌اند و در سنگر شهرداری و اداره ارتباطات قلم می‌زنند.
وی تاکید کرد: به تعبیر امام خمینی (ره) هرکسی در هر جایگاهی قرار دارد، آن جایگاه محل امتحان و آزمون الهی او است من توصیه می‌کنم که از خود مراقبت کنید و از جایگاه فعلی و سمت‌های خود برای ترویج مکتب اهل بیت (ع) و فرهنگ شهدا استفاده کنید.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان اضافه کرد: برای رسیدن به جایگاه شهدا و امثال شهید حاج قاسم سلیمانی تنها باید در مسیر اهل بیت (ع) و اطاعت خدا گام برداشت، برای آستان مقدس اهل بیت (ع) کم نگذارید که این خاندان اهل کرم و احسان فراوان هستند.
وی تصریح کرد: امروز دو عرصه مهم اطلاع‌رسانی و فرهنگ شهروندی در اختیار مجموعه اداره ارتباطات شهرداری است که باید با آن آگاهانه برخورد شود، امروزه چه بسا محققان غیرمسلمان در خصوص فرمایش‌ها و کلام اهل بیت (ع) تحقیق و مطالعه عمیق می‌کند، اما ما گاهی تنها در مقام شعار و حرف سخنان اهل بیت را بیان و حفظ می‌کنیم.
جعفری در توضیح مأموریت‌های ستاد عتبات عالیات، گفت: این ستاد در سه بخش مأموریت و وظیفه دارد نخست توسعه و بازسازی حرم اهل بیت (ع) دوم برگزاری هرچه باشکوه‌تر همایش عظیم اربعین حسینی و سومین مأموریت کمک رساندن در شرایط بحرانی همچون سیل و زلزله است.
وی با بیان اینکه استان اصفهان بعد از تهران بیشترین تعداد موکب‌ها را به تعداد 145 موکب در عراق برپا کرده است، ادامه داد: ستاد عتبات عالیات یک نهاد مردمی است و هیچ بودجه دولتی ندارد، البته دارای ساختار و تشکیلات است، ستاد عتبات عالیات در اصفهان به تأثیر از ساختار شهرداری اصفهان، 16 دفتر منطقه‌ای در شهر اصفهان دارد که شامل مسئولان دفاتر برادر و خواهر است.
اهمیت بازسازی عتبات عالیات در چیست؟ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با اشاره به اینکه برخی چنین بیان می‌کنند که چرا امروز باید در شرایط سخت مالی و اقتصادی نذورات مالی مردم را برای ستاد عتبات جمع‌آوری کنیم؟، گفت: تعظیم شعائر، نخستین پاسخ به آنها بوده که امری بسیار ضروری در شرایط حاضر است، همچنین جمع‌آوری نذورات آماده کردن محل هدایت و مأوای مسلمانان و مؤمنان یعنی حرم اهل بیت (ع) می‌شود که این یک فرصت استثنایی در تاریخ تشیع برای رشد و تربیت افراد است.
وی با تاکید بر اینکه سال گذشته بالغ بر 250 هزار زائر اصفهانی در کربلا حضور داشتند که همگی نیازمند زیرساخت‌هایی برای زیارت بودند، افزود: بیشتر خیران که خدمات عام‌المنفعه و کمک‌های مومنانه را در سطح جامعه انجام می‌دهند، افرادی هستند که در فرهنگ اهل بیت (ع) تربیت شدند، هیچ فردی خارج از این مکتب چنین اعمال عامل‌المنفعه‌ای را انجام نمی‌دهد و آخرین استدلال در پاسخ به این شبهه آن است که هیچ فردی در راه کمک به عتبات عالیات و حرم اهل بیت (ع) به اجبار کمک نمی‌کند و همگی از روی علاقه شخصی در این مسیر گام برمی‌دارند.
عسگری در تشریح پروژه‌هایی که ستاد عتبات عالیات استان اصفهان در کشور عراق مسئولیت ساخت آنها را برعهده گرفته است، گفت: در حال حاضر چهار پروژه بزرگ توسط ستاد عتبات عالیات استان اصفهان قبول مسئولیت شده که در این زمینه تکمیل صحن حضرت زینب با 168 هزار متر مربع وسعت که در مرحله نازک کاری بوده و برای رفاه حال زائران طراحی شده و ساخت صحن امام محمد باقر (ع) در حرم کاظمین که سهم استان اصفهان قریب به 90 میلیارد تومان در سه سال است، همچنین نیم‌ضریحی در سرداب و توسعه و بازسازی صحن و سرای حضرت سلمان که با نام ایران و اصفهان قرین شده و شایسته است که شهرداری اصفهان در این پروژه تمام قد ورود کند، از جمله این طرح‌های عمرانی است.
وی با اشاره به اینکه در طول 18 سال گذشته توسط ستاد عتبات عالیات که به کمک شهید حاج قاسم سلیمانی بنا نهاده شد، حدود 200 پروژه اجرا شده است، گفت: 40 درب حرم اهل بیت (ع) توسط هنرمندان اصفهانی ساخته و نصب شده است که این نشان از همت والای مردم دارد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان خطاب به مدیران روابط عمومی مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان، گفت: انتظار ما از اندیشمندان رسانه‌ای و اداره ارتباطات شهرداری اصفهان این است که ابتدا ما را از ایده‌های ناب خود بهره‌مند کنند تا بتوانیم خدمتی بهتر و بیشتر به زائران اهل بیت (ع) ارائه دهیم و در حوزه اطلاع‌رسانی جامع، ستاد عتبات عالیات استان را در زمان‌های خاص یاری رسانند و در این راه برای ایجاد یک موج رسانه‌ای قوی و مؤثر در سطح شهر اصفهان کمک‌رسان باشند، گاهی ستاد عتبات عالیات نیازمند برگزاری همایش‌هایی در مناطق شهری است که نیازمند کمک شهردار منطقه خواهیم بود.
وی تاکید کرد:، پیشنهاد می‌دهیم، مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان زمانی را برای ارزیابی عملکرد مدیران روابط عمومی مناطق پانزده‌گانه در این زمینه تعیین کرده و ستاد عتبات پنج نفر از فعال‌ترین افراد را در امر اطلاع‌رسانی و خدمت به ستاد عتبات عالیات از بدنه اداره ارتباطات و رسانه‌ای شهرداری اصفهان به همراه خانواده به عتبات عالیات برای زیارت و بازدید از پروژه‌ها اعزام کند.
کد خبر 636273

لینک کوتاه:
https://www.payamesepahan.ir/Fa/News/395827/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مخالفت امارات با حمله پهپادی اصفهان

مخالفت با عرضه خودرو در بورس بدون در نظر گرفتن بازار سرمایه

آغاز صدور احکام رتبه بندی معلمان بزودی

کشف و ضبط بیش از 6 هزار میلیارد کالای قاچاق در اصفهان

واکنش مقام ارشد اماراتی درباره حمله ناکام پهپادی در اصفهان | مشکلات منطقه پیچیده است اما ...

پیروزی گیتی پسند بر پاس گرگان

روایت خبرگزاری دولت از جزئیات حمله شب گذشته اصفهان

آغاز مسابقات هندبال نوجوانان باشگاه‌های کشور در اصفهان

روایت خبرگزاری دولت از جزئیات حمله شب گذشته اصفهان / 3 فروند ریزپرنده از نوع پیشرفته استفاده شده است

بهترین بسکتبالیست ایرانی سوپرلیگ غرب آسیا

12 بهمن ماه؛ زمان برگزاری مجدد انتخابات کمیسیون‌های سه گانه فدراسیون کاراته

حضور نوجوانان اصفهانی در اردوی تیم ملی

معرفی سیمرغ‌داران فارابی در فجر چهل و یکم

اخلاص در عمل مسئولان لازمه پیشرفت اهداف انقلاب

استماع گزارش سردار رادان درباره حادثه سفارت آذربایجان/ کمیته‌ای از کمیسیون امنیت ملی به اصفهان اعزام می‌شود

حضور 2 گروه فوریت‌های پزشکی مهاباد در منطقه زلزله‌زده خوی

حمله به مرکز نظامی اصفهان ارزش نظامی و اطلاعاتی ویژه‌ای نداشت

استماع گزارش سردار رادان درباره حادثه سفارت آذربایجان در کمیسیون امنیت مجلس/ کمیته‌ای از کمیسیون امنیت ملی به اصفهان اعزام می‌شود

حمله به مرکز نظامی اصفهان فاقد ارزش نظامی و اطلاعاتی بود

بدهی 100 میلیاردی ادارات و صنعت‌ به گاز اردستان

سعید عقیلی: امیدوارم با این روند راهی پلی‌آف شویم/ میزبان هواداران واقعی بودیم+ فیلم

بهره برداری از زیرگذر دوم شهرک صنعتی تا 4 ماه آینده

کمیته‌ای از سوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به اصفهان اعزام خواهد شد

حجت‌الاسلام میرزایی: رد پای صهیونیست‌ها در حملات پهپادی دیشب اصفهان دیده می‌شود

رد پای صهیونیست‌ها در حملات پهپادی دیشب اصفهان دیده می‌شود

آماده‌باش تیم‌های امدادی اصفهان برای کمک به زلزله‌زدگان خوی

قدردانی از موکب‎داران اربعین در یزد

صدور سند بیش از چهار هزار و 800 هکتار از اراضی کاشان

اخبار سیاسی 9بهمن؛ جزییات حلمه پهپادی در اصفهان

عملیات ناموفق پهپادی در اصفهان، شایعه سازی در تبریز و کرج و همدان

کشتی فرنگی باشگاه های جهان| سپاهان میزبان شد/ بازدید فدراسیون از امکانات زردها

فعالیت عادی در کارگاه وزارت دفاع در اصفهان

استفاده از خودروهای ون در مسیرهای نامناسب برای تردد اتوبوس

ظرفیت استان اصفهان در بیش از 20 حوزه تخصصی فناوری

حمله پهپادی به اصفهان کار صهیونیست‌ها بود

جزئیات تازه از حمله به صنایع وزارت دفاع در اصفهان

جزییات تازه از حمله ناموفق به کارگاه وزارت دفاع در اصفهان

اعزام کمیته‌ای از کمیسیون امنیت ملی مجلس به اصفهان

ضرورت تعیین دامنه نوسان برای سکه‌های بورسی/ عرضه در قیمت‌های پیشنهادی غیرمتعارف متوقف شود

شدت بارش‌ها در شمال غرب کشور از پایان هفته کاهش می‌یابد

کمیته‌ای برای بررسی حادثه شب گذشته به اصفهان می‌رود

تجلیل از برترین‌های کانون پرورش فکری کودکان در مهاباد

نرخ‌ خدمات مختلف شهرداری اصفهان برای سال 1402 تصویب شد

فیلم/ رد پای اسرائیل در حملات پهپادی دیشب اصفهان

حیازدایی با نمایش عشق محارم در سریال «بی‌گناه» فیلیمو کلید خورد؟

حمله به مرکز دفاعی اصفهان بی‌پاسخ نمی‌ماند

حمله پهپادی اسرائیل به مراکز دفاعی ایران/وال‌استریت‌ژورنال: واشنگتن و تل‌آویو به دنبال راه‌های جدید برای مقابله با برنامه هسته‌ای و نظامی ایران هستند

وال‌استریت‌ژورنال رژیم صهیونیستی را مسئول حمله ناموفق در اصفهان دانست

عامل حمله ناموفق در اصفهان معرفی شد ؛ اسرائیل یا آمریکا؟ | حمله پهپادی مخفیانه به یک مرکز دفاعی در ایران انجام شد!

نمایندگان اصفهان: حمله به مرکز نظامی ارزش ویژه‌ای نداشت/ کار اسرائیل بود