پیام سپاهان

آخرين مطالب

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در صحن شورا:

آسیب‌ها در یک بازه زمانی در گذشته نه تنها رفع نشده بلکه روند فزاینده ای داشته است شهرداری تهران

آسیب‌ها در یک بازه زمانی در گذشته نه تنها رفع نشده بلکه روند فزاینده ای داشته است
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: شهرداری، نهادها و دستگاه های اجرایی و مردم سه ضلع مهم قرارگاه اجتماعی تهران هستند.

به گزارش خبرنگار شهر ، محمد امین توکلی زاده در هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارشی از قرارگاه اجتماعی اظهار کرد: امیدواریم ادامه دهنده راه شهید مصطفی چمران باشیم و کم کاری های صورت گرفته در خصوص سیره شهید چمران و شهید سلیمانی را جبران کنیم.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه توجه به آسیب های اجتماعی یکی از موضوعات مهم در ابتدای کار مدیریت شهری بود، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری شش جلسه را با روسای قوا و رئیس جمهور وقت برای رفع آسیب های اجتماعی برگزار کردند و اقداماتی انجام شد که باید آن را ادامه دهیم.
وی افزود: تعداد معتادان متجاهر در یک بازه زمانی از 10 هزار نفر به بیش از 20 هزار نفر رسیده بود و چرخه ای وجود دارد که آسیب ها در آن نه تنها رفع نشده بلکه روند فزاینده ای داشته است.
توکلی زاده با بیان اینکه ما با بحران هایی همچون زباله گردی، کودکان کار، طلاق و مواردی از این قبیل در پایتخت روبه رو هستیم، تصریح کرد: با این وجود ساماندهی معتادان متجاهر در اولویت قرار گرفت و استانداری تهران مسئولیت هایی را در این زمینه مشخص کرد و شهردار تهران مسئولیت قرارگاه اجتماعی را بر عهده گرفت.
وی تأکید کرد: آسیب های اجتماعی زیر مجموعه یک دستگاه نیست و در نهادهای مختلف نیز باید به آن پرداخته شود و کنار هم قرار بگیرند تا شاهد بهبود در این زمینه باشیم. با توجه به این موضوع از دستگاه ها خواستیم در کنار ما باشند که این موضوع را ساماندهی کنیم.
زیرساخت‌های خوبی داریم که نیازمند بازسازی است
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه زیرساخت های خوبی در زمان فعالیت آقای قالیباف ایجاد شده که نیازمند بازسازی مجدد است، اظهار کرد: تعداد زیرساخت ها ما کم نیست اما با این وجود اولویت بندی آسیب ها صورت گرفت تا مسیر مشخصی تعریف شود.
اقدامات‌مان را رسانه ای نکردیم که دیگر دستگاه‌ها احساس نکنند شهرداری می‌خواهد به نام خود کار را تمام کند
وی با اشاره به سه ضلع رفع آسیب های اجتماعی، یادآور شد: شهرداری، نهادها و دستگاه های اجرایی و مردم از اضلاع این قرارگاه هستند و اینکه تا کنون گزارش خاصی در این زمینه به رسانه ها ارائه ندادیم به این دلیل بود که دیگر دستگاه ها احساس نکنند شهرداری این فعالیت ها را با نام و عنوان خود مطرح می‌کند، از این پس گزارشات ارائه خواهد شد.
توکلی زاده با بیان اینکه 23 جلسه قرارگاه اجتماعی برگزار شده است، اظهار کرد: این جلسات ساعت 6:30 صبح هر یکشنبه با مدیریت شهردار تهران برگزار شده که حضور شهردار و این میزان وقت گذاری بی سابقه بوده است.
مسائل به فراخور وظایف دستگاه ها بین آنها توزیع شده است
وی با اشاره به تصویب 292 مصوبه در این قرارگاه، خاطرنشان کرد: کارگروه های تخصصی به دنبال تشکیل قرارگاه شکل گرفت و مسائل به فراخور وظایف دستگاه ها، بین آنها توزیع شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در این مدت شهرداری چند اقدام را بر عهده گرفته، تصریح کرد: هرچند اقداماتی در حوزه زیرساخت در دوره های گذشته انجام شده اما موضوع معتادان متجاهر که دارای بیماری ها و عفونت های باز هستند از جمله موارد آزاردهنده ای بود که پرونده آن باز مانده بود و مراکز ماده 16 این افراد را نمی پذیرفتند. همچنین معتادان با سن پایین در این مراکز پذیرفته نمی شدند.
فعال شدن مرکز معتادان با زخم باز شهرداری
وی با بیان اینکه تعداد مراکز برای پذیرش زنان معتاد محدود بود، گفت: مرکز زخم باز شهرداری تهران فعال شده و سعی شده افرادی که ارتباطی با مراکز ماده 16 ندارند جابجا شوند و این مرکز به صورت اختصاصی برای افراد زخم باز در نظر گرفته شده است. هنوز ظرفیت ما تکمیل نشده و فضا برای پذیرش وجود دارد.
مرکز خاوران برای نگهداری معتادان متجاهر بالای 65 سال
توکلی زاده با اعلام اینکه پذیرش برای افراد با سنین پایین نیز آغاز شده و ظرفیت در این فضا وجود دارد، یادآور شد: پذیرش افراد بالای 65 سال نیز از مسائلی بود که با آن روبه رو بودیم و این افراد میهمانان دائمی گرمخانه ها بودند و نیاز بود مرکزی ویژه برای آنها ایجاد شود و مرکز خاوران به مرکز خاورشهر2 تبدیل شد و این افراد را پذیرفت.
وی ادامه داد: ظرفیت های موجود از جمله فشافویه، شفق، طراوت و دیگر مراکز، فضای پذیرش تمام 21 هزار معتاد متجاهر را نداشتند. ما در زمان کوتاه نمی توانستیم فضای جدید ایجاد کنیم و از توان دیگر دستگاه ها بهره گرفتیم و در این مسیر مرکز شفق که زیر نظر سازمان بهزیستی بود، بازسازی شد و ظرفیت آن نیز به یک هزار نفر افزایش یافت.
مرکز طراوت در منطقه 13 برای پذیرش بانوان آسیب دیده
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه مرکز طراوت در منطقه 13 برای پذیرش بانوان آسیب دیده در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفت، گفت: مرکز زیادیان نیز با همکاری سپاه پاسداران تجهیز شد و امیدواریم ظرفیتی را ایجاد کنیم که در سال های آینده بتواند پذیرای معتادان متجاهر باشد.
تصمیم‌گیری منطقه‌ای برای محلات بحرانی
وی با اشاره به عضویت استانداری تهران، فرمانداری تهران، قوه قضاییه، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندانها، کمیته امداد، بهزیستی، وزارت بهداشت، سپاه پاسداران، وزارت کار، فرماندهی انتظامی و دیگر دستگاه ها در قرارگاه اجتماعی، تصریح کرد: مناطق شوش و هرندی، دره فرحزاد، خلازیر و کوه سنگی از مناطق بحرانی ما به شمار می رفتند و به همین دلیل تصمیم گیری منطقه ای برای این موارد انجام شد.
تعطیلی مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات
توکلی زاده از تعطیلی مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در این راستا خبر داد و افزود: پلاک های قرمز نیز با همکاری قوه قضاییه، شهرداری مناطق و کلانتری ها شناسایی و پلمپ شدند.
وی ادامه داد: مناطق ناامن شهری نیز از طریق باز شدن راه ها و ایجاد نور و مسدودسازی مسیرها و ایجاد قابلیت نظارت باید از بین می رفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه نیروهای ما در این مسیر دچار آسیب می شوند، گفت: پرستاران، پزشکان، مددیاران و مربیان تربیتی در طول این مدت با فشار و تحمل زیادی فعالیت داشتند که کارها را در راستای ساماندهی معتادان متجاهر پیش ببرند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.payamesepahan.ir/Fa/News/365193/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

جریمه بازیکن معروف بدلیل انتقاد از فشار حجاب زنان

اصفهان قطب داده‌های دیجیتال ایران می‌شود

رونمایی از دانشگر و زکی‌پور با رنگ جدید در اصفهان/ سپاهان با مردان پرتغالی استارت زد+عکس

حقوق معلمان با رتبه بندی چقدر می شود؟

مذاکرات دوحه از پیش شکست خورده بود

بازار گرم حرّافان حرفه‌ای در کلاب‌هاوس

موج تازه اعتراضات در آمریکا با جنایت جدید پلیس

دعوت دختران اصفهانی به اردوی تیم ملی بسکتبال

محموله لوازم آرایشی قاچاق در مهاباد کشف شد

اصفهان ظرفیت‌های زیادی برای توسعه دارد

محمد نوری: باشگاه ها از پرسپولیس و ذوب آهن یاد بگیرند! / اختصاصی طرفداری

دلایل عدم‌ تعطیلی امروز کاشان

سال گذشته 120 میلیارد دلار صادرات از کشور انجام شده است

فروشنده مواد مخدر در کاشان دستگیر شد

ارسال 10 مخزن ذخیره آب از اصفهان به مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

بخشی از کتاب/ می خوای از سر شروع کنی؟

شعر خوانی زیبایی از عباس کیارستمی

حداد عادل: با ما شوخی کنید ولی زبان فارسی را جدی بگیرید

گوشی گیمینگ رد مجیک 7S پرو، بنچمارک گیگ بنچ را به خاک و خون کشید

چوب حراج ایران به نفت تحریمی اش

روزنامه دولت: مخالفان دولت از نگاه امیدوارانه مردم به آینده ناراحتند

نقش عراق در نزدیکی ایران با کشورهای عربی

انتصاب سرپرست هیات دوومیدانی استان اصفهان

ایران باید در زنجیره‌های تولید محصولات جهانی قرار گیرد

راننده امانتدار مهابادی 6 میلیارد ریال را به صاحبش بازگرداند

توسعه گلخانه‌های تابع اقلیم در چهارمحال و بختیاری

فردا چهارشنبه 15 تیرماه تعطیل نیست

حتی چین و روسیه هم منافع ملی خود را دنبال می‌کنند

فهرست «تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط» 19 بانک و موسسه اعتباری منتشر شد

دیدار شهردار تهران با فرماندار هاوانا و شهردار ماناگوا

کاپیتان تیم امید در سپاهان ماندنی شد

تمدید قرارداد علی‌محمدی با باشگاه سپاهان

توزیع ٢ هزار تن علوفه برای استفاده دام عشایر اصفهان

کاپیتان سپاهان قرارداد خود را تمدید کرد

علی‌محمدی و یاسینی در سپاهان ماندنی شدند

قهرمان مسابقات اسنوکر زیر 16 سال کشور مشخص شد

علی‌محمدی در سپاهان ماندنی شد

2 طرح صنعتی در مجتمع سبای فولاد مبارکه اصفهان افتتاح شد

مقدمات آزادی 35 نفر زندانی در بازدید دادستان اصفهان‌از زندان مرکزی

«قلم زرین» برگزیدگانش را شناخت

قند پارسی/ حکایت ملانصرالدین و کباب

قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.14؛ سکه بالا رفت

افزایش مجدد قیمت ارز متوقف شد/ داد و ستدها در بازار طلا عادی است

سارق 5 میلیاردی اموال مسروقه در اصفهان در کرمان دستگیر شد

تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان مهمترین دستاورد حضور در نمایشگاه شهر هوشمند است

روند افزایش ابتلا به بیماری کرونا در استان اصفهان

نقشه راه شهر هوشمند در شهرداری اصفهان تدوین شده است

امسال 88 هزار و 981 مرسوله پستی در مهاباد جابجا شد

تداوم پایداری جوی در اصفهان تا سه روز آینده

کارگر 18 ساله در یکی از معادن محلات جان باخت